Mircea Rednic face show, haita joacă “la mișto”!

În etapa a zecea din play-out, faza meciului nu s-a petrecut pe teren.

Hermannstadt Sibiu și Dinamo au chinuit fotbalul timp de 90 de minute și au încheiat la egalitate cu scorul de 0-0.

Show-ul a fost pe marginea terenului. Tehnicianul Mircea Rednic, cu 20 de minute înainte de finalul partidei, a făcut o preluare cu care i-a făcut invidioși pe mulți dintre jucătorii săi, după ce o minge degajată neglijent a ajuns în spațiul său tehnic.

Realizarea lui Rednic a stârnit aplauzele fanilor sibieni. Iar pe noi ne face să credem, încă o dată, că o echipă cu Old Dogs ar juca fără dar și poate, în play-off și s-ar bate la titlu!

Bravo Rednic, un șef de Haită cum nu se poate altul mai bun! Însă haita nu prea are câini, ci “cățeluși”. Fă ceva cu ei, învață-i fotbal! Răbdare avem, însă nu prea mai avem speranțe!

Poate titlul este cam dur, dar nu prea mai ține cu “dincolo de toate, cu Dinamo până la moarte”, mai vrem și rezultate! Victorii, nu egaluri!

Sursa foto: telekom sport.ro